به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس  پیش از ظهر امروز بارگاه امامزاده امیر نعمت‌الله روستای آل‌هاشم خلخال میزبان برگزاری یادواره 14 شهید والامقام هشت سال دفاع مقدس بود.

در این مراسم مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خلخال با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس گفت: شهیدان در هشت سال دفاع مقدس الگوی عاشورا را در صحن‌های مقاومت و ایثار عملی کردند.

 

حجت‌الاسلام عزیزالله عابدی تصریح کرد: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس با کمترین آموزش و امکانات توانستند در برابر ارتش مدرن غرب و شرق ایستادگی کنند و این افتخاری بزرگ برای ملت ایران است.

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز با آسایش و سربلندی در بین کشورهای دنیا توان حرف زدن را داریم به اراده، پایمردی و شجاعت شهیدان است و شهدا ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

این مسئول با اشاره به زحمات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و اهمیت نقش این شخصیت و استوانه نظام جمهوری اسلامی ایران در تداوم و استمرار انقلاب اسلامی اضافه کرد: امام خمینی (ره) با تدابیر ارزشمند در کنار رزمندگان در راستای حفظ این خاک کوشید.

عابدی بر لزوم الگوگیری خانواده‌ها از صفات برجسته و بارز شده را خواستار شد و بیان کرد: اگر تمامی وصیت‌نامه‌ها را مطالعه کنیم در همه حال شهدا تابع ولایت و جز حافظان ولایت بودند و در این راه به فرمان ولایت یکپارچه برای دفاع از کشور به پا خاستند.

پخش کلیپ شهدا و مداحی از سایر بخش‌های برگزار شده در این یادواره شهدا بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، روستاهای آل‌هاشم علیا و سفلی 14 شهید والامقام تقدیم پایداری این نظام کرده است .

+ نوشته شده در  شنبه ۶ مهر۱۳۹۲ساعت ۰ قبل از ظهر  توسط سید حامد مدنی  |